VIVE – wystawa malarstwa Moniki Krzakiewicz

Serdecznie zapraszamy do naszej galerii na wystawę malarstwa Moniki Krzakiewicz. Jest to kolejna indywidualna prezentacja jej obrazów, tak bardzo lubianych przez naszą publiczność.

Monika Krzakiewicz urodziła się w 1669 roku w Ustrzykach Dolnych. Studiowała w Instytucie Sztuki Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie, gdzie uzyskała dyplom z malarstwa w pracowni profesora Zygmunta Lisa i rysunku w pracowni profesor Anny Kowalczyk-Klus. Uprawia malarstwo olejne, akrylowe i pastelowe na papierze, płótnie i desce. Uczestniczy w międzynarodowych wystawach zbiorowych i indywidualnych, kongresach, plenerach.

Tematem obrazów Moniki są akty kobiece wkomponowywane delikatnie w dekoracyjne tło, z towarzyszącymi im elementami symbolicznymi, urzeka ją również taniec, jest autorką cyklu baletnic, które noszą w sobie czytelne odwołania do obrazów Edgara Degas. Ich tiulowe białe i różowe stroje przesiewają poprzez swoją delikatną materię, złoto mieniące się w tłach. Struktura malarska obrazów Moniki jest wytworna i zdegradowana równocześnie, jej złota i srebra poddane patynowaniu, sprawiają wrażenie łuszczącej się polichromii. Dialog łagodnie wyciągniętych pędzlem postaci z tłami o fakturze starych fresków, uwodzi tych, którzy na nie patrzą.

Zapraszamy!